Skip links

Astigmatizma İçin Lazer Göz Cerrahisi En doğru Seçim

Lazer Göz Cerrahisinde astigmatizma görme kusurlarını tedavi etmek için lazer cerrahisi başarılı bir şekilde kullanmaktadır. Uzman bir lazer göz cerrahının elinde Akıllı Lazer kullanarak astigmatizmayı düzeltmek mümkündür.

Nişantaşı Hastanesi Göz Merkezi’nde astigmatizma Akıllı Lazer tedavisi için uygun bir aday olup olmadığınızı ekibimizle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Sadece bizi arayın veya sizi geri aramamızı sağlayın. Hasta koordinatörlerimiz merak ettiğiniz tüm sorularınıza cevap verecek ve tüm süreç boyunca size rehberlik edecektir.

Astigmatizm nedir?

Astigmatizma, miyopi veya hipermetropiden (kısa görüşlülük ve uzun görüşlülük) biraz daha karmaşıktır, çünkü birden fazla düzlemde düzeltme gerektirir.

 

Miyopi ve hipermetropide, göz cerrahı esasen normal şekilli, küresel bir korneayı ustaca yeniden şekillendirir. Ancak astigmatik bir kornea, normal bir küreden çok, kum saati görüntüsündedir. Gözün önünde düzleştirilmiş bir koni şekli oluşur. Işık bu koni boyunca farklı açılarda girdiğinde, bir yerine iki odak noktası oluşur ve bulanık bir görüntü görmenize neden olur. Bu bulanık küçük baskı; okuma güçlüğü, şaşılaşma, hem yakın hem de uzak görememe, sürekli baş ağrısı ve yorgunluk gibi klasik astigmatizm belirtileri için başlıca nedenleridir.

Korneanın konik şekli, lazer göz cerrahının her distorsiyonu, her yönde hesaba katması gerektiği anlamına gelir. Bu görme kusuru, standart miyopi veya hipermetropiden kesinlikle daha karışık olmasına rağmen, neredeyse tüm astigmatizma semptomları, hastanemizdeki son teknoloji ürünü Akıllı Lazer ile yüksek astigmatizma vakalarını rutin olarak düzeltmektedir.

Göz lensleriniz için yıl boyunca yaptığınız harcamalarınızı, gözlük masrafınızı ve daha önemlisi, gözlüğünüzü ve lensinizi kaybetmeyi unutun!

Gözlükleriniz ve lenslerinizle ilgili tüm zahmet ve masraflardan kurtulmak istemez mi-siniz? Gözlüklerinizle ya da lenslerinizle yaşamaktan bıkmadınız mı?

Bunların hiçbirine ihtiyacınız olmadan denizin dibinde dalışın, kayak kaymanın, koşu yapmanın, bisiklete binmenin ve özgürce spor yapmanın ne kadar güzel olacağını ha-yal edin!

Gözleriniz için mümkün olan en iyi lazer göz tedavisine kendimizi %100 adadığımızı bilmenizi isteriz.