Skip links

Doktorlarımız

Birçok lazer göz cerrahı refraktif cerrahiyi diğer çalışmalarla birleştirirken, Op. Dr. Oktay Kumral doktorluk kariyerini sadece Lazer Göz Cerrahisi alanına ayırmıştır.

Nişantaşı Hastanesi’nde sadece Lazer Göz Ameliyatı yapmıyoruz. Sürekli olarak Lazer Ameliyat teknikleri ve teknolojilerini araştırarak lazer göz tedavilerimizi geliştiriyoruz.

Bu tür olağanüstü Lazer Göz Cerrahisi sonuçları almamıza yardımcı olan ve Lazer Göz cerrahlarımızı kendi alanlarının en iyilerinden biri yapan gerçeğin altında, kendimizi mükemmeliyete %100 adamış olmamız yatmaktadır. Hastanemizde görevli görme bozukluğu olan birçok arkadaşımız, cerrahlarımızın geliştirdiği Akıllı Lazer uygulamaları ile ameliyat olarak sağlıklarına kavuşmuşlardır.

, Doktorlarımız

Op. Dr. Oktay Kumral

1971 yılında İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1971-1973 yılları arasında İngiltere Watford Hospital ve Salford Royal Hospital’da Genel Cerrah olarak görev yaptı. 1973-1977 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Göz hastalıkları Anabilim Dalı ihtisasını tamamladı. 1977 – 2019 yılları arasında sırası ile Ordu SSK Hastanesi, Nişantaşı İntermed Tıp Merkezi, Alman Hastanesi, Türkiye Gazetesi Hastanesi, Ommined Lazer Göz Merkezi, Pendik Özkan Hastanesi, Bursa Vatan Hastanesi, Adapazarı Ada Tıp Hastanesi, Maltepe Üniversitesi Göz Hastalıkları Anabilim dalı, Florence Nightingale Hastanesi, Kendisine ait Oribita Göz Kliniğinde Lazer Göz Cerrahı olarak Lazer Göz Ameliyatlarına devam etmiştir.

Op. Dr. Oktay Kumral, 1992 yılında Türkiye’deki ilk Excimer Lazer cihazını ülkemize getirmiştir. Op. Dr. Oktay Kumral, 28 Yıllık Excimer Lazer ve Katarakt ameliyatı deneyimiyle Avrupa’nın en tecrübeli Lazer Refraktif ve Göz Cerrahı Operatörlerindendir. Op. Dr. Oktay Kumral, 1992 yılından bu yana LASIK, LASEK, PRK, NO TOUCH-WAVEFRONT gibi yöntemlerle 70.000’in üzerinde lazer göz ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiştir.

Üye Olduğu Kuruluşlar:
TOD (Türk Oftalmoloji Derneği) Onursal üyesidir.

Yabancı dil:
İyi derecede İngilizce biliyor.

, Doktorlarımız

Op. Dr. M.Koray Sevinç

 

2007 yılında Gülhane Tıp Fakültesinden (GATA) mezun oldu. 2011-2015 yılları arasında Gülhane Tıp Fakültesi  Göz hastalıkları Anabilim Dalı ihtisasını tamamladı. 2011-2016 Çankaya Üniversitesi Hukuk bölümü eğitimini tamamladı.

2015 – 2016 yılları arasında Ankara Murat Erdi Eker Devlet hastanesi Göz Hastalıkları bölümü, 2017-2018 Özel Ada Tıp Hastanesi, 2018-2019 VeniVidi Göz Kliniği, 2020-2021 yıllarında İzmir Özel Can hastanesinde Göz Cerrahı olarak Katarakt ve Lazer Göz Ameliyatlarına devam etmiştir. 2021 yılı Haziran ayından itibaren Op. Dr. M. Koray Sevinç Hastanemizin Göz Merkezinde Göz hastalıkları, Katarakt ve Lazer Refraktif  Göz Cerrahı olarak görevine devam etmektedir. Op. Dr. M. Koray Sevinç 2015 yılından bu yana LASIK, LASEK, PRK, NO TOUCH-WAVEFRONT gibi yöntemlerle yıllardır lazer göz ameliyatını başarı ile gerçekleştirmiştir.

Üye Olduğu Kuruluşlar:
TTB (Türk Tabipler Birliği), TOD (Türk Oftalmoloji Derneği) Amerikan Oftalmoloji Academisi üyesidir.

Yabancı dil:
İyi derecede İngilizce ve Fransızca biliyor.

Op. Dr. Oktay Kumral’ın Lazer göz cerrahisi ile ilgili konuşmaları

X Kapat