Skip links

Hakkımızda

Nişantaşı Hastanesi, Türkiye’nin köklü şirketlerinden biri olan Ortadoğu Holding’in iştiraki olup, Nişantaşı Hastanesi Göz Merkezi, MCD Teknoloji Yatırımları A.Ş. ve Orbita Ltd. Şti.’nin birlikte gerçekleştirdiği yatırımla, Op. Dr. Okay Kumral’ın Başhekimliğinde yönetilmektedir.

, Hakkımızda

Nişantaşı Hastanesinde:

 • Lazer Göz Cerrahi Hizmetleri,
 • Acil Servis Hizmeti,
 • Anestezi ve Reanimasyon,
 • Beslenme ve Diyetetik,
 • Dâhiliye,
 • Genel Cerrahi,
 • Obezite ve Metabolik Cerrahi,
 • Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi,
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum,
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları,
 • Ortopedi,
 • Kulak Burun Boğaz,
 • Dermatoloji ve Kozmetoloji,
 • Göğüs Hastalıkları
 • Üroloji
 • Kardiyoloji

branşlarında sağlık hizmetleri verilmektedir. ‘Bebek Dostu Hastane’ unvanına sahip olan Nişantaşı Hastanesi’nde, 23 süit oda, 4 normal oda, 10 küvezli yeni doğan yoğun bakım, 5 yataklı erişkin yoğun bakım, 1 Lazer göz ameliyathanesi, 3 ameliyathane, doğumhane, radyoloji, laboratuvar ve eczane üniteleri yer almaktadır. Nişantaşı Hastanesi, alanının önde gelen hekimleri, hemşireleri ve tüm sağlık çalışanlarıyla, güvene ve etik değerlere dayalı hizmet anlayışıyla uluslararası standartlarda sağlık hizmetini toplumun her kesimine sunmaktadır.

Sağlık kurumlarında sunulan hizmetlerde, kalite ve hasta güvenliği en önemli konuların başında gelmektedir. Kuruluşundan itibaren hastanemizde uluslararası standartlarda tıbbi bakım sağlayabilmek için sürekli kalite geliştirme programları uygulamaktadır. Yenilikleri ve sunmuş olduğu sağlık hizmeti ile Joint Commission International Akreditasyon Kalite yönetim sistemi doğrultusunda çalışmaktadır. Nişantaşı Hastanesi; hasta güvenliği, enfeksiyon kontrolü ve önlenmesi, hasta bakımı, hasta değerlendirme, risk yönetimi, personelin eğitimi, bilgi yönetimi, tesis güvenliği gibi birçok konuda uluslararası standartları sağlayarak, bu hizmeti en uygun koşullarda hastalarına sunmak için çalışmaktadır.

Nişantaşı Hastanesi Göz Merkezi’nde, tarama ve tetkik sürecimiz daha uzun ve daha kapsamlı yapılmaktadır. Lazer Göz Ameliyatı için yapılan tetkiklerin en kapsamlı değerlendirmelerinden biri olduğunu düşünüyoruz. Bunun nedeni, işimizi çok ciddiye alıyor ve kendimizi bu işe %100 adıyoruz. Çünkü gözümüzün olağanüstü karmaşıklığına ve farklı derecelerde göz koşulları aralığına çok çeşitli taramalar, ölçümler ve testler yapılmasının gerekli olduğunu biliyoruz.

Bütün bunlar kaçınılmaz olarak standart göz taramasından çok daha fazla tetkik ve kontrol olduğu anlamına gelmektedir. Peki bu ekstra maliyete değer mi?

Kesinlikle. Değerlendirme süreci Lazer Göz Ameliyatının en önemli kısımlarından biridir. Klinik testlerinin güvenlik, derinlik ve doğruluk seviyesi ne kadar yüksek olursa, komplikasyon olasılığı o kadar düşük ve sonuç standardı o kadar yüksek olur.

Nişantaşı Hastanesi Göz Merkezi’nde, mevcut en gelişmiş lazer teknolojisi ile donatılmış aynı zamanda en tecrübeli ve tanınmış lazer göz cerrahlarına sahibiz. Bu en önemli iki olmazsa olmaz, değerli gözlerinizin emin ellerde olduğunu size garanti etmektedir.

Nişantaşı Hastanesi Göz Bölüm Başkanımızın mesajı

“İyi bir Lazer Göz Kliniği ararken, cerrahlar arasından seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Birçok Lazer Göz Kliniği, uzak görme tedavisinde %90-95 hatta %98 başarı oranı gösterebilir. Meslek hayatımdaki 30 yıllık Lazer Göz Cerrahisi tecrübem sonucunda 20/20 görüş kabiliyeti için %100 başarı oranına ulaşmayı hedefledim.

Lazer Göz Cerrahisindeki bu başarımızı, ömür boyu tedavi garantisi ile birleştirdiğimizde hastalarımızın bizi seçtikleri için muazzam bir güven ve huzur duyduklarına tanık oldum.

%100 başarı oranı nasıl mümkün olabilir? Pek çok hastanın inandığının aksine Ameliyatın sadece %20’si Excimer Lazerin marifeti olup, aslında geri kalan işlemlerin başarısının tamamı Cerrahın ellerine bağlıdır. Üzerinde çalıştığım her göz ameliyatı için yapmak zorunda olduğum 150’ye yakın işlem yapılmakta olup, bu yapılan işlemlerin her birinin hastalarımın görüşünü iyi yönde etkilediğini söyleyebilirim.

Özellikle Presbiyopik hastaları tedavi etmek üzere geliştirdiğim Akıllı Lazer tedavisini, Excelsius Excimer Lazer cihazını üretici firma ile birlikte geliştirerek tasarladım. Uzun yıllar Presbiyopi Akıllı Lazer tedavisini, Excimer Lazer cihazı üzerinde mükemmelleştirene kadar birçok geliştirmeler yapıldı.

Uzun yıllar süren araştırmalarım sonucunda geliştirilen Akıllı Lazer tedavisinin ister Presbiyopi tedavisinde ister Miyop, Hipermetrop ve Astigmat tedavilerinde %100 başarılı olduğumuzu ve on binlerce hastamın ameliyattan hemen sonra net olarak ilk gördüğü kişinin ben olmam nedeni ile yüzlerindeki mutluluğa tanık olmak bana tarifsiz mutluluk yaşatmaktadır.”

Op. Dr. Oktay Kumral