Skip links

Miyop ve Hipermetropi Görme Kusurunda Lazer Göz Tedavisi

Uzağı göremeyen hastalarda (miyop) kornea, olması gerekenden daha kavislidir. Bu, ışığı retinanın hemen önünde odaklayarak bulanık bir görüntü oluşturduğu anlamına gelir. Korneanız olması gerekenden daha düz ise, ışık retinanın hemen arkasına odak-lanır ve yakını göremeyen hastalarda hipermetropiye neden olur. Lazer uygulamaları ile Miyop ve Hipermetropiden tamamen kurtulabilirsiniz.

Lazer Göz Cerrahisi ile Miyop ve Hipermetropi tedavisi görme kusurları, Göz Cerrahlarımız tarafından başarı ile tedavi edilmektedir. Uzman bir lazer göz cerrahının elinde Lazer kullanarak Miyop ve Hipermetropiyi düzeltmek mümkündür.

 

Özellikle son yıllarda miyop hastalarının tedavisi için FemtoSecond lazer kullanılarak geliştirilen SMILE (Small Incision Lenticule Extraction) yöntemi ile çok daha az cerrahi müdahale ile ameliyat sonrasında çok daha kısa sürede hayata katılmanız mümkün. Nişantaşı Hastanesi’nde bulunan Excelsius Medikalin son teknoloji ürünü Lexacor FemtoSecond Lazer ile artık Türkiye’de SMILE yöntemi ile miyop tedavisi mümkün hale gelmiştir.

18 yaşını doldurduysanız, Nişantaşı Hastanesi Göz Merkezi’nde Miyop ve Hipermetropi Lazer tedavisi için uygun bir aday olup olmadığınızı ekibimizle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Sadece bizi arayın veya sizi geri aramamızı sağlayın. Hasta koordinatörlerimiz merak ettiğiniz tüm sorularınıza cevap verecek ve tüm süreç boyunca size rehberlik edecektir.

Göz lensleriniz için yıl boyunca yaptığınız harcamalarınızı, gözlük masrafınızı ve daha önemlisi, gözlüğünüzü ve lensinizi kaybetmeyi unutun!

Gözlükleriniz ve lenslerinizle ilgili tüm zahmet ve masraflardan kurtulmak istemez mi-siniz? Gözlüklerinizle ya da lenslerinizle yaşamaktan bıkmadınız mı?

Bunların hiçbirine ihtiyacınız olmadan denizin dibinde dalışın, kayak kaymanın, koşu yapmanın, bisiklete binmenin ve özgürce spor yapmanın ne kadar güzel olacağını ha-yal edin!