Skip links
WhatsApp Image 2022-04-14 at 14.16.05 (3)

PRESBİYOPİ Akıllı Lazer Tedavisi

PRESBİYOP, kelimenin tam anlamıyla ‘eski göz’ olarak tercüme edilir. Ne yazık ki Presbiyopi, yani yakın okuma görme kaybı, 40’lı yaşlara girerken nüfusun çoğunluğunu etkileyen bir göz rahatsızlığıdır. Gözün doğal merceği yaşla birlikte sertleşmeye başladığında, gözün esneklik seviyesi düşer, bu da yakından okumayı daha zor hale getirir ve kitap, dergi, gazete ve akıllı telefonunuzu okumak gibi günlük alışkanlıklarınız ve konforunuz için can sıkıcı bir durumdur.

40 yaşından sonra yaşlanmayı önleyemeyeceğimiz için, hiç kimse presbiyopiye karşı bağışıklık sahibi değildir ve kontrol edilmezse, kaçınılmaz olarak gözlük, çift odaklı veya değişken odaklı okuma ihtiyacına yol açar. Yakın görme kusuru genelde yakın gözlük ile geçiştirilmeye çalışılsa da gözlük kullanmak hem sizi yaşlı gösterir hem de devamlı yanınızda taşımanız gereken bir gözlüğe ihtiyaç duyarsınız.

Akıllı Lazer sadece Presbiyopiyi düzeltmekle kalmayıp; miyop (uzağı görememe), hipermetrop ve astigmatizm gibi diğer kırma kusurları da düzeltmek için tasarlanmış uzun vadeli ve çok etkili bir çözümdür.

Bugüne kadar dünya üzerindeki milyonlarca insan Lazer Göz Cerrahisi ameliyatı geçirdi. Lazer Göz Ameliyatı görme kusurlarının tedavisi için en geçerli ve en popüler tedavi yöntemlerinden biridir ve bu tedavinin en yaygın şekli LASIK’tir.

Presbiyopi Akıllı Lazer Tedavisi yaşlanan gözler için Nişantaşı Hastanesi Göz Merkezi’nde uygulanmakta olan yenilikçi bir tedavidir.

Excelsius Medical geliştirdiği ve öncülük ettiği bir tedavi olan Akıllı Lazer uygulaması uzun yıllar gözlük, bifokal veya değişken odaklı okuma ihtiyacınızı ortadan kaldırır.

LASIK Göz Cerrahisinin yakın görme kusurunu tedavi edemeyeceğini duymuş olabilirsiniz. Halk arasında çok yaygın olarak da, Presbiyopinin sadece gözün içine yerleştirilen “Akıllı Lens” veya MultiFokal mercek ile yapılan katarak ameliyatı ile düzeltilebildiği söylenir. Artık bu bilgilerin hiçbir geçerliliği yoktur. Nişantaşı Hastanesi Göz Merkezinde son teknoloji ürünü Akıllı Lazer Göz Cerrahisi tekniğini kullanarak gözün görüş alanı derinliğini artırma yöntemini başarılı bir şekilde uygulamaktadır.

PRESBİYOPİ Akıllı Lazer uygulamasının, göz içi lens implantlarına (IOLs) göre büyük avantajları olduğu görülmektedir. İlk olarak, daha az cerrahi müdahale ile (ve dolayısıyla daha güvenli) bir prosedürdür. İkincisi, IOL’lerle görüş kalitesinden ödün verilmesini gerektirmez (burada multifokal IOL’ler görüş kalitesini etkileyebilir). Üçüncüsü, çok doğrudur ve göz yaşlandıkça ayarlanabilir.

Dahası, yaşlanan gözlerin yaklaşık %97’si için uygundur. Hatta Katarakt Ameliyatı olduysanız ve hala okuma gözlüğü ile yakını görüyorsanız, gözlüğü atmanın tek yolu Akıllı Lazerdir.

Presbiyopi Akıllı Lazer uygulaması, Excelsius Medical tarafından benimsenmiş ve son teknoloji ile ürettiği ve tasarladığı Medikal Excimer lazerlerine programlanmıştır. Bu nedenle dünyadaki klinikler artık bu seçeneği sunabilmektedir. Türkiye’de ve dünyada maalesef birçok Lazer Göz Cerrahisi kliniği yaşlanan gözleri düzeltmek için hala MultiFokal Mercek ve katarakt (akıllı lens) ameliyatına başvururken, Nişantaşı Hastanesi Göz Merkezi, hastaların büyük çoğunluğu için çok daha az cerrahi müdahale seçeneği olan Presbiyopik Akıllı Lazer uygulamasını sunmaktan gurur duyar.

Presbiyopik Akıllı Lazer uygulaması temel avantajları

Presbiyopik Akıllı Lazer uygulaması, her iki göz hem yakını hem de uzağı görecek şekilde ayarlanır. Beyin, bu değişikliği neredeyse anında telafi eder, iki görüntüyü çok daha geniş bir görüş derinliği ve görsel keskinlikte bir araya getirir. Bu da hastanın bu sinir bozucu okuma gözlüklerini artık atabileceği anlamına gelir.

Presbiyopik Akıllı Lazer uygulaması ile görme hastalarının %98’inden fazlası normal gazete kağıdını ve cep telefon ekranlarını fabrika ayarları boyutta okuyabilir.

Göz lensleriniz için yıl boyunca yaptığınız harcamalarınızı, gözlük masrafınızı ve daha önemlisi, gözlüğünüzü ve lensinizi kaybetmeyi unutun!

Gözlükleriniz ve lenslerinizle ilgili tüm zahmet ve masraflardan kurtulmak istemez misiniz? Gözlüklerinizle ya da lenslerinizle yaşamaktan bıkmadınız mı?

Bunların hiçbirine ihtiyacınız olmadan denizin dibinde dalışın, kayak kaymanın, koşu yapmanın, bisiklete binmenin ve özgürce spor yapmanın ne kadar güzel olacağını hayal edin!