Skip links

Birinci sınıf Lazer Göz Cerrahisi teknolojisi

Her hastamızın ihtiyaçları, Lazer Göz Cerrahisi teknolojimizi kullanma şeklimizi belirler.

İki göz tam olarak aynı değildir, bu nedenle ilk görevimiz gözlerinizin en ince ayrıntılarını anladığımızdan emin olmaktır. Bu sürecin önemli bir parçası, elimizdeki mümkün olan en iyi teknolojiyi kullanmaktır.

Size dünya standartlarında Lazer Göz ameliyatı sağlamak için çok iyi bir teknolojik alt yapıya sahip olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Bunun yanında, yılların tecrübesine, detaylı araştırmalarına ve kapsamlı tarama sürecimize dayanarak, gözlerinizin her birine tam olarak uyarlanmış bireysel göz tedavisi planları oluşturuyoruz.

Lazer göz cerrahlarımız son teknoloji ile eğitilmenin yanı sıra son teknolojinin tasarımına da vesile olmaktalar.

Nişantaşı Hastanesi Göz Merkezi’nde, en yeni 3. jenerasyon Lazer teknolojileri kullanılarak Op. Dr. Oktay Kumral ve Excelsius Medical seçkin mühendis ekibi tarafından yapılan Retraktif araştırmalar sonucunda geliştirilen Excelsius M7 serisi Excimer Lazer kullanılmaktadır.

Aynı zamanda Excelsius M7 serisi Excimer Lazer, en gelişmiş “EYE TRACKER” teknolojisini, Excelsius M7 serisi Excimer Lazer üzerinde başarı ile kullanılmaktadır. Böylelikle Sıfır Hata ile göze en yakın mesafeden (2cm) Lazer uygulamasını, göz üzerindeki en hassas bolgelere ve koordinatlara “0” sıfır hata ile yapabilen en gelismis 3.jenerasyon Excimer Lazerlerin başında gelmektedir.

NASA, uzay programlarında görev alacak astronot adaylarına, görsel yeteneklerinin NASA’nın niteliklerine uygun olmasını sağlamak için Excimer Lazer ile LASIK olmasını şart koşmaktadır. Uzay yolculuğunun zorluklarını ve hassasiyetini düşündüğünüzde, NASA’nın astronotları için neden LASIK’i tercih ettiğini anlayabilirsiniz.

Excelsius – FemtoSecond Lexacor Lazer

3. jenerasyon FemtoSecond Lazerler içerisinde Excelsius Femtosecond Lexacor Lazer çok sayıda uygulamaya açıktır. Temel konfigürasyonunda LASIK Flaps, Kornea Cepleri ve Tünel açma işlemlerini içerir. İsteğe bağlı olarak refraktif lentikül ekstraksiyonu ve katarakt cerrahisi için kullanılır. Son Lazer teknolojileri kullanılarak üretilen 2020 model FemtoSecond Lexacore Lazer hem taşınabilir özelliği hem de Small Incision Lenticule Extraction – SMILE Lazer cerrahi uygulamasını aynı anda yapabilen dünyadaki son teknolojiye sahip tek Femtosecond Lazerdir. Böylelikle Lazer kolayca hastanın bulunduğu kliniğe veya hasta yatağına en yakın bir yere taşınabilir ve konumlandırılabilir.

FemtoSecond Lexacore Lazer, Türkiye’de sadece Nişantaşı Hastanesi Göz Merkezi’nde bulunmaktadır.

X Kapat